Αποκριάτικες Εκδηλώσεις Δήμου Πάργας 2020

Ο Δήμος Πάργας σε συνεργασία με τοπικά σωματεία και συλλόγους, διοργανώνει τις αποκριάτικες εκδηλώσεις του και καλεί όλους τους πολίτες να συμμετέχουν σε αυτές. Σκοπός των εκδηλώσεων είναι να προσφερθούν στους δημότες και στους επισκέπτες όμορφες στιγμές χαλάρωσης και διασκέδασης. Είσαστε όλοι καλεσμένοι.

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Δήμος Πάργας μετά την έκδοση της σχετικής Κοινής Υπουργικής Απόφασης που αναστέλλει όλες τις καρναβαλικές εκδηλώσεις για λόγους δημόσιας υγείας, ματαιώνει τις εκδηλώσεις που είχε προγραμματίσει για το Σάββατο29/2 και την Κυριακή 30/2 σε Καναλάκι και Πάργα. Οι εκδηλώσεις που θα αποτελούσαν μια ευχάριστη ανάπαυλα για όλους τους δημότες δυστυχώς δεν μπορούν να πραγματοποιηθούν. Σε κάθε περίπτωση η δημόσια υγεία προέχει. Ο Δήμος Πάργας σε συνεργασία με όλους τους αρμόδιους φορείς θα κάνει ότι επιβάλετέ, ώστε να συμβάλει στην μη εξάπλωση του ιού στην περιοχή μας.