Έναρξη τμημάτων ΚΔΒΜ Δήμου Πάργας

Ο Δήμος  Πάργας  καλωσορίζει όλους τους συμμετέχοντες στην έναρξη λειτουργιάς των Κέντρων Δια Βίου Μάθησης.

Η νέα Δημοτική αρχή έχει θέσει ως προτεραιότητα την ένταξη των Δημοτών σε προγράμματα και δράσεις που θα βελτιώσουν την καθημερινότητα τους και που θα τους προσφέρουν ίσες ευκαιρίες μάθησης για όλους. Υλοποιώντας την θέση αυτή και σε συνεργασία με τον ΙΝΕΔΙΒΙΜ του Υπουργείου Παιδείας, δημιούργησε 8 δυναμικά προγράμματα που καλύπτουν ένα εύρη φάσμα γνώσεων και δεξιοτήτων.

Οι δημότες αγκάλιασαν την προσπάθεια αυτή  και είμαστε σίγουροι ότι θα εκμεταλλευτούν την ευκαιρία που παρουσιάζεται μέσα από τα προγράμματα του Κ.Δ.Β.Μ. Πάργας, ώστε να αποκομίσουν όσα περισσότερα μπορούν.

Ο  Δήμαρχος Πάργας και όλο το προσωπικού του Δήμου που εργάστηκε για την εύρυθμη λειτουργία του προγράμματος, σας εύχεται καλή αρχή!