Διανομή τροφίμων δικαιούχων ΤΕΒΑ / FEAD

Ο Δήμος Πάργας θα πραγματοποιήσει δωρεάν διανομή τροφίμων (ζυμαρικά Ν6, γάλα εβαπορέ, φακές ψιλές, φασόλια μέτρια, ζάχαρη, ελαιόλαδο),  την Τρίτη 24 Δεκεμβρίου 2019 από τις 08:00 π.μ. έως τις 13:00 στο χώρο του πρώην ΚΕΠ στο εμπορικό κέντρο Καναλακίου.

Η σχετική δράση υλοποιείται στο πλαίσιο των δράσεων του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD)» μέσω της Κοινωνικής  Σύμπραξης της Περιφέρειας Ηπείρου με επικεφαλής εταίρο την Περιφερειακή Ενότητα Πρέβεζας.

Οι  ωφελούμενοι θα μπορούν να παραλαμβάνουν τα ανωτέρω είδη με την επίδειξη  του βιβλιαρίου κοινωνικής ασφάλισης ή άλλου επίσημου εγγράφου απ΄όπου προκύπτει ο ΑΜΚΑ τους. Σε περίπτωση αδυναμίας παραλαβής από τον ίδιο τον ωφελούμενο  θα μπορεί να παραλαμβάνει άλλος μόνο με εξουσιοδότηση θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής.

Πληροφορίες στην αρμόδια υπηρεσία του Δήμου, υπεύθυνη κ. Τσιλιμπώκου Θεοδώρα, τηλ:2684360312