Διανομή τροφίμων και ειδών βασικής υλικής συνδρομής από το Δήμο Πάργας – TEBA

Ο Δήμος Πάργας θα πραγματοποιήσει δωρεάν διανομή τροφίμων και ειδών βασικής υλικής συνδρομής από Τρίτη 19 Μαΐου 2020 έως την Πέμπτη 21 Μαΐου 2020 και από τις 09:30 π.μ. έως τις 13:30 μ.μ. στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου στο εμπορικό κέντρο Καναλλακίου.
Η σχετική δράση υλοποιείται στο πλαίσιο των δράσεων του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής του Ταμείου Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ/FEAD)» μέσω της Κοινωνικής Σύμπραξης (22) της Περιφέρειας Ηπείρου με επικεφαλής εταίρο την Περιφερειακή Ενότητα Πρέβεζας.
Ωφελούμενοι του προγράμματος είναι οι δικαιούχοι του Κοινωνικού Εισοδήματος Αλληλεγγύης (ΚΕΑ) οι οποίοι έχουν δηλώσει ότι επιθυμούν να συμμετέχουν και στο ΤΕΒΑ.