Αθλητισμός
Μήνυμα του Δημάρχου Πάργας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος από τον ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ
03/06/2021
Αισθάνομαι την ανάγκη να συγχαρώ θερμά τους ποδοσφαιριστές, το τεχνικό επιτελείο και την διοίκηση του ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ για την μεγάλη επιτυχία της κατάκτησης του πρωταθλήματος του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Με τον επαγγελματισμό και το πάθος όλων των μελών της οικογένειας του ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ, η ομάδα του Δήμου μας βρίσκεται πλέον πολύ κοντά στον στόχο της ανόδου στην Football League.

Ο Δήμος Πάργας θα εξακολουθήσει να είναι αρωγός στην προσπάθεια,  κάτι που έχει αποδείξει έμπρακτα μεταξύ άλλων και με την ένταξη στο πρόγραμμα «ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ» της  ολικής ανακαίνισης του Δημοτικού Σταδίου Καναλακίου που είναι και η έδρα της ομάδας.

Εύχομαι εκ μέρους όλων των δημοτών καλή επιτυχία στην προσπάθεια του ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ για την άνοδο.

Ο Δήμαρχος Πάργας

Νίκος Ζαχαριάς