Ανακοινώσεις
Προγραμματική σύμβαση 903.650€ μεταξύ του Δήμου Πάργας και Α.Σ.Δ.Σ.Α  Ηπείρου  για την δημιουργία γωνιών ανακύκλωσης.
12/04/2021

Υπογράφηκε μεταξύ του Δήμου Πάργας και του Αναγκαστικού Συνδέσμου Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων Διαχειριστικής Ενότητας Ηπείρου προγραμματική σύμβαση ύψους 903.560€ για την δημιουργία 8 γωνιών ανακύκλωσης και την προμήθεια ενός απορριμματοφόρου συλλογής ανακυκλώσιμων υλικών, που θα καλύψει 6 ρεύματα ανακύκλωσης.

Οι γωνιές θα κατανεμηθούν στο σύνολο του Δήμου και σε συνδυασμό με το «Πράσινο σημείο» που έχει ήδη ενταχθεί στο Ε.Π. «Ήπειρος 2014 -2020», θα υλοποιήσουν την ολοκληρωμένη στρατηγική του Δήμου Πάργα για την διαχείριση των ανακυκλώσιμων ροών απορριμμάτων.

Η δράση θα υλοποιηθεί στο πλαίσιο του Προγράμματος Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «Αντώνης Τρίτσης» στον Άξονα Προτεραιότητας: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ  με τίτλο «Χωριστή Συλλογή Βιοαποβλήτων, Γωνίες Ανακύκλωσης και Σταθμοί Μεταφόρτωσης»

Προγραμματική σύμβαση Γωνιών Ανακύκλωσης  6ΗΟΖΩΞ0-5Α3