Ξεκίνησαν οι εγγραφές στους Δημοτικούς Παιδικούς Δήμου Πάργας
17/05/2021

Οι  εγγραφές , επανεγγραφές των νηπίων στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Πάργας για το Σχολ. Έτος 2021-2022 ξεκινούν στις 17-05-2021 ημέρα Δευτέρα και λήγουν στις 07-06-2021 ημέρα Δευτέρα.

-Δικαίωμα εγγραφής έχουν τα νήπια που έχουν γεννηθεί από 01-01-2018 έως 28-02-2019

Ενημέρωση σχετικά με την εγγραφή

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά εγγραφών του Δήμου διατίθενται στα γραφεία των Παιδικών Σταθμών Καναλλακίου και Πάργας και στην ιστοσελίδα του Δήμου ως ακολούθως:

Οι αιτήσεις θα υποβάλλονται συμπληρωμένες επισυνάπτοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά καθημερινά στους  κατά τόπους Παιδικούς Σταθμούς  από 11πμ έως 13 μμ

Ενημέρωση σχετικά με το ΕΣΠΑ

Οι μητέρες που είναι ασφαλισμένες στον ΟΓΑ ,ΙΚΑ ,ΟΑΕΕ καθώς και οι άνεργες  έχουν δικαίωμα συμμετοχής  στο πρόγραμμα( όταν ανακοινωθεί ).

Υπενθυμίζεται ότι οι άνεργες μητέρες θα πρέπει να μεριμνήσουν για την έκδοση του δελτίου ανεργίας τους .

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα τηλέφωνα των Παιδικών Σταθμών που αναγράφονται παρακάτω :

Έντυπα που αφορούν την διαδικασία εγγραφής / επανεγγραφής: